مجتمع ثبت شرکت سورنا یزد

sorenasabt.ir

ماندگاری تصاویر مستهجن بر ذهن و روان آدمی

ه گزارش جهان به نقل از تسنیم، رئیس اداره حراست آموزش و پرورش قم گفت: تحقیقات علمی نشان می‌دهد که از بین رفتن یک تصویر مستهجن بیش از ۱۷ روز در ذهن نوجوانان طول می‌کشد.
مهدی رنجبر عصر در دومین همایش موسسان و مدیران مدارس غیر دولتی قم که با موضوع امر به معروف و نهی از منکر در سالن اجتماعات مجموعه فرهنگی مریم قم برگزار شد با اشاره به لزوم شناسایی آسیب‌های آموزشی دانش آموزان اظهار کرد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از تهاجم فرهنگی نشات گرفته است و باید ما به عنوان افسران جنگ نرم با آگاهی کامل این آسیب‌های اخلاقی را بررسی نماییم.
وی با اشاره به اینکه در جنگ نرم هدف‌ها مشخص نیستند افزود: در این زمینه باید علاوه بر شناسایی آسیب‌ها راه‌کارهای مختلف برای حل این مشکلات نیز مورد بررسی قرار گیرد.
رئیس اداره حراست اداره کل آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد: ارتباطات نامشروع بین دختران و پسران باعث از بین رفتن حیا بین افراد می‌شود و باید با آن مقابله کرد.
رنجبر با اشاره به این‌که توزیع اقلام غیر اخلاقی یکی انحرافات مهم در سنین نوجوانی است خاطر نشان کرد : تحقیقات علمی نشان می‌دهد که از بین رفتن یک تصویر مستهجن بیش از ۱۷ روز در ذهن نوجوانان طول می‌کشد.
وی با اشاره به اینکه حضور در محافل غیر اخلاقی و ارتباط نامشروع نیز یکی ازآفت‌های سنین نوجوانی است افزود: وجود ماهواره در خانواده یک عامل تشدید بی اخلاقی فکری و فرهنگی در بین خانواده‌ها و علی الخصوص دانش آموزان است.
رئیس اداره حراست اداره کل آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد: متاسفانه برخی خانواده‌ها و معلمان با در اختیار قرار دادن تلفن همراه و اجازه استفاده از اینترنت نیز زمینه سازی انحرافات را در دانش آموزان ایجاد می‌کنند.
رنجبر با اشاره به اینکه یکی از دلایل مهم دیگر در زمینه تشدید انحرافات عدم آگاهی خود فرزندان است خاطر نشان کرد: فقر و نقطه مقابل آن رفاه زیاد نیز می‌تواند این انحرافات را تشدید کند.

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 28 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 09:36 ب.ظ | نویسنده: Saman | چاپ مطلب 0 نظر
برای چت با مدیر وبلاگ داود رجبی به این آدرس یاهو 

parsitel68@yahoo.com: از مسنجر خودتون پیام بزنید